Steve Wozniak Right To Repair Prawo Do Naprawy
Kategorie:

Steve Wozniak wspiera Prawo Do Naprawy – Right To Repair

Avatar
Opublikowane przez Karol

Zapewne większość osób kojarzy współzałożyciela firmy Apple – Steve’a Wozniaka. Jest to człowiek nie tylko o ciekawej aparycji, ale również o ciekawym podejściu do prawa. Jest to pewien unikat, ponieważ rzadko kiedy tego typu postacie popierają prawo do naprawy. Zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę fakt, że Steve Wozniak jest powiązany z firmą Apple, która to za cel obrała sobie wręcz zwalczanie prawa do naprawy.

W swoim filmie Steve Wozniak odnosi się do filmu nagranego przez Louisa Rossmanna, który jest jednym z większych orędowników prawa do naprawy. Bardzo często można spotkać się z jego wypowiedziami na temat legislacji dotyczącej Right To Repair w USA. Sam Louis założył nawet zbiórkę, która ma pomóc mu w walce o prawa użytkowników „nienaprawialnych” sprzętów.

Wracając jednak do samego filmu. Steve powiedział, że jego napięty harmonogram wcześniej uniemożliwiał mu głębokie zaangażowanie w ten temat, zaś teraz uznał, że nadszedł czas, aby wypowiedzieć się na temat czegoś, co naprawdę wpłynęło na jego emocje. Po przeprowadzeniu własnej analizy na ten temat, były pracownik Apple powiedział, że całkowicie popiera prawo do naprawy oraz cały ruch Right To Repair i że ludzie stojący za ruchem robią dobrą robotę. Ponadto opowiadał o swoich początkach z elektroniką, w czasach gdy świat wyglądał nieco inaczej, a wszystko było znacznie łatwiejsze do naprawy. Oczywiście walka o prawo do naprawy brzmi trochę niecodziennie, zwłaszcza z ust kogoś powiązanego niegdyś z Apple. Wozniak nie pracuje w Apple od 1985 i jak widać od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło.

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że ruch nabiera na sile, szczególnie w USA, ale nie tylko. Coraz więcej osób angażuje się w ruch Right To Repair i popiera prawo do naprawy. Czy to możliwe, że prawo do naprawy zyska na popularności i zostanie niedługo wprowadzone w większości państw? Istnieje taka możliwość, ale też nie ma co się zbytnio ekscytować. Firmy mają swój interes w tym, aby walczyć z nieautoryzowanymi naprawami i dopóki prawo nie wejdzie to spokojnie można się założyć, że będzie coraz gorzej.

3 komentarze do “Steve Wozniak wspiera Prawo Do Naprawy – Right To Repair

  1. Świetny post! przekazałeś swoje spostrzeżenia w sposób, który angażuje czytelnika od pierwszej linijki. To naprawdę wartościowa lektura dla każdego zainteresowanego tematem!

  2. Pouczająca lektura! Doceniam szczegółowość i dokładność. Szkoda tylko, że niektóre fragmenty są zbyt techniczne dla laików. Mimo to, świetne źródło wiedzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *