close up phography of a grey iphone xi
Kategorie:

Apple blokuje Face ID po wymianie wyświetlacza!

Apple niedawno wypuściło swoją kolejną serie iPhonów i poza nowymi funkcjami, lepiej działającą baterią może się również „pochwalić” tym, że nieautoryzowana wymiana samego wyświetlacza doprowadzi do wyłączenia Face ID. Wcześniej oczywiście mogliśmy spotkać się z tym, że po uszkodzeniu np. czujnika zbliżeniowego i jego wymianie dochodziło do utraty funkcji Face ID. Na szczęście były sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. W sytuacji, gdy uszkodziliśmy taśmę Face ID to jeszcze nie wszystko było stracone. Mogliśmy to jeszcze naprawić. Tak jak na poniższym filmie:

Naprawa Face ID w iPhone X poprzez przelutowanie „Flood Illuminator”

Popsute Face ID w iPhone 13

Jak się jednak okazuje Apple ponownie odbiera możliwość naprawy swoim klientom. Jedyna opcja to udanie się do autoryzowanego serwisu, ponieważ klient sam jest za głupi na wymianę wyświetlacza. Dlatego Apple będzie utrudniać życie swoim klientom jak najdłużej się da.

iPhone 13 wymiana wyświetlacza

Jak widać na powyższym filmie mimo oryginalnego czujnika to funkcja Face ID zostaje zablokowana. Wystarczy, że wymienimy wyświetlacz, nawet używając oryginalnego, ale z innego urządzenia. W poprzednich modelach iPhonów mogliśmy narzekać na to, że pojawia się nam komunikat o nieoryginalnym wyświetlaczu(nawet jeżeli owy wyświetlacz był oryginalny, ale nie był przypisany do naszego urządzenia), to już w tej serii właściciele nowych telefonów będą musieli liczyć się z ograniczeniami funkcji. Jak Samsung zaatakował prawo własności swoich konsumentów to Apple nie mogło pozostać dłużnym.

Zapraszam do zapisywania się do newslettera, oraz do lajkowania strony na Facebooku, a wszystkich zainteresowanych współpracą do kontaktowania się na maila.

Jeden komentarz do “Apple blokuje Face ID po wymianie wyświetlacza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *